اطلاعات مفید کمپینگ

بررسی قدرت روشنایی قویترین چراغ قوه ها

بررسی قدرت روشنایی چراغ قوه ها

همیشه گوشه‌ی ذهن کمپر های حرفه ای و آماتور مشکلی با نحوه روشنایی محوطه کمپ در شب های تاریک وجود دارد. تا چند سال گذشته گزینه‌ی اول و آخر همه‌‌ی کمپر ها روشن کردن آتش و دور آن نشستن بود ولی آتش همیشه روشن نمی ماند و همیشه یکی باید حواسش با آتش می بود تا خاموش نشود. بعد از چند سال چراغ قوه ها به بازار آمدند ولی قدرت روشنایی آنها به قدری کم بود که استفاده کردن و نکردن آنها تاثیری در روشنایی محوطه کمپ نداشت.

در چند سال اخیر با استفاده از تکنولوژی ال ای دی، چراغ قوه هایی به بازار آمده اند که با حجم و اندازه بسیار کوچک می توانند حتی روشنایی در حد یک استادیوم فوتبال به شما بدهند. در این پست که به همراه ویدیو برای شما آماده شده است، شما با این نوع چراغ قوه های شگفت انگیز آشنا می شوید.

 

چراغ قوه ها دارای تنوع زیادی از لحاظ فنی،شکل ظاهری و امکانات و قابلیت ها می باشد.چراغ قوه با توجه به نوع کاربرد و محل استفاده با نام های زیر شناخته می شوند :

 1. چراغ قوه سفری
 2. کوهنوردی
 3. کار
 4. ورزشی
 5. پلیس
 6. شکاری
 7. نورافکن
 8. چراغ پیشانی

فاکتورهای کلیدی در خرید یک چراغ قوه به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نور خروجی
 • باتری و مدت زمان نوردهی
 • ابعاد و وزن چراغ قوه
 • مهم ترین بخش یک چراغ قوه لامپ آن می باشد که معمولا یک لامپ رشته ای و یا یک یا چند لامپ LED  می باشند.واحد سنجش روشنایی لامپ ها لومن می باشد .
 • اگر اهل گردش، مسافرت و ماندن در طبیعت هستید پس واجب است که یک چراغ داشته باشید اما چراغ قوه های معمولی به درد این کار نمی خورد، شما باید یک چراغ قوه شکاری قوی و پر نور برای این کار بخرید.

ما ویدیویی را برای شما آماده کرده ایم که به معرفی و مقایسه چراغ قوه ها بر اساس قدرت روشنایی آنها می پردازد و شما را با شدت نور دهی انواع چراغ قوه ها از 30 لومنی تا 100000 لومنی آشنا می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *